Exkurze Semináře Marketingu na ZF na Levandulové farmě

27. 3. 2022 -

Studenty se snažíme naučit nejen teorii, ale ukázat jim i praxi. Levandulová farma je ideální ukázkou spojení zahradnické fakulty, marketingu a zároveň má i sociální přesah díky zaměstnávání hendikepovaných.

V rámci semináře marketingu na Zahradnické fakultě MENDELU se studenti měli možnost podívat se na fungování Levandulové farmyTa je skvělou ukázkou týmu, který poskytuje pomoc lidem s různými druhy postižení a zároveň v rámci svého levandulového pole šetrně produkuje produkty pro zákazníky. I v této oblasti podnikání se setkávají s marketingem a také s přílivem turistů, tedy s cestovním ruchem (lavender tourism).

Levandulová farma vznikla v roce 2014 a nachází se u obce Starovičky nedaleko Lednicko-valtického areálu. Při pěstování i produkci dbají na šetrnost k přírodě a úctu k tradicím.