Den Země v ZOO Brno

26. 4. 2023 -

Možnost vyzkoušet si zorganizovat akci ke Dni Země měli i v letošním roce studenti Semináře komerční komunikace a navázali tak na dlouholetou spolupráci mezi ZOO Brno a PEF MENDELU.

V sobotu 22. dubna 2023 proběhla odpolední akce Den Země v areálu brněnské zoologické zahrady, na které se podíleli studenti pod záštitou doc. Turčínkové. Studenti vymysleli program pro děti s ohledem na tématiku Dne Země a mohli si vyzkoušet i samotnou realizaci akce. Měli tak šanci propojit tak teorii s praxí.

Studenti společně představili zábavný program, kde si děti mohly vyzkoušet různé aktivity od výroby čelenek, přes ověření znalostí recyklace odpadu, po sázení semínek do kelímku, který si mohly odnést domů. Stanoviště měla edukativní charakter, který byl zároveň představen zábavnou formou. Celkem jsme pro děti nachystali 7 zajímavých aktivit rozdělených na jednotlivá stanoviště rozestavěných po celém areálu ZOO. Za splnění jednotlivých aktivit děti získávaly na kartičku s mapkou razítka a na posledním stanovišti mohly dostat odměnu v podobě památečního diplomu spolu s malým dárečkem.“ upřesnila studentka Simona Řeháková.

Celkově návštěvnost ZOO dosáhla díky krásnému počasí téměř 5 000 návštěvníků, kteří si mohli daná stanoviště projít a zapojit se. ZOO Brno ve spolupráci se studenty již po několikáté dokázala poskytnout výjimečnou akci, která připomíná, jak je důležité chránit naši planetu pro další generace. Navíc si studenti odnesli cenné zkušenosti z organizace akce pro veřejnost.